Detox organismu

Jste unavení a chybí vám energie a radost ze života? Pokud jsou vaše odpovědi ano, nemusíte zbytečně zoufat. Zlepšit fungování organismu můžete celkem snadno a rychle. Stačí si vybrat tu správnou ozdravnou proceduru. Vaše tělo to ocení a vaše mysl zajásá.

 

Detox organismu

Jedním z platných způsobů, jak prospět svému tělu, jsou detoxikační masáže. Detoxikace organismu je očistnou metodou, která kromě jiného nastartuje zrychlení metabolismu a krevní oběh, a navíc pomůže regeneraci celého organismu. Po staletí patří k základním nástrojům indické ajurvédy a je i nedílnou součástí tradiční čínské medicíny. Detoxikační masáž není samozřejmě všemocným lékem na všechny neduhy těla, ale z vašeho organismu rozhodně odstraní velké množství nahromaděných toxinů. A navíc svědčí i vaší psychice.

 

Kde se berou toxiny

Toxiny jsou v dnešní době všude kolem nás a v těle se průběžně hromadí. Jen v potravinách najdeme zbytky pesticidů, různá barviva, konzervanty a další chemické látky. V kombinaci s nedostatkem pohybu a nezdravým způsobem života se jedná o koktejl, který se může projevit v mnoha zdravotních problémech, jako jsou únava, malá fyzická výkonnost nebo problémy s pokožkou nebo spánkem. Pro tělo je proto žádoucí se těchto látek průběžně zbavovat.

 

Proč detoxikační masáž

Lidský organismus má samočisticí schopnost, která ale není všemocná a je jí potřeba napomoct. Detoxikační masáž tuto schopnost ideálně podporuje a rozvíjí. Pročišťuje organismus od škodlivých látek, doplňuje tělu minerály, podporuje okysličení buněk, normalizuje hladinu hormonů a zlepšuje celkový stav pokožky. V kombinaci s technikou thajských masáží zlepšuje krevní oběh a povzbuzuje lymfatický systém.

 

Jak detoxikační masáž probíhá

Detoxikační masáž je proces, který se skládá z několika fází a při němž se využívají osvědčené detoxikační prostředky. Mezi ně patří himálajská sůl, zelený a žlutý jíl a vybrané byliny. Masáž začíná peelingem s hydrofilním olejem a himálajskou solí. Peeling dokonale prokrví pokožku a odstraní odumřelé keratinové buňky. V následné olejové masáži pak pokožka mnohem lépe vstřebává účinné extrakty z bylin. Výtažky z fenyklu a jalovce v mandlovém oleji s meruňkovými extrakty zlepšují látkovou výměnu a pomáhají tělu zbavit se přebytečných tekutin. Následuje detoxikační zábal celého těla. Zelený (koloidní) jíl v zábalu na sebe váže uvolněné škodlivé látky a žlutý jíl dodává pokožce mnoho minerálů a stopových prvků, které díky svým vlastnostem podporují její přirozené funkce. Ke zvýšení detoxikačního účinku se užívá hořčičný olej, který podporuje prokrvení pokožky a její výživu. Potřebnou hydrataci dodávají pokožce glycerin a D-panthenol v kombinaci s vitaminem E. Synergická směs éterických olejů podporuje detoxikační účinky zábalu a dodává ošetření příjemné osvěžující aroma.

 

 

 

 

Posilujeme imunitu skrze reflexní body

Reflexní terapie je více než tisíc let stará asijská masáž, která se považuje za jednu z n...

Aby záda nebolela

Bolesti zad trápí podle posledních odhadů až třetinu naší populace. To znamená, že i v naš...