Thajské masáže pro těhotné

Těhotenství a mateřství patří k nejúžasnějším obdobím v lidském životě. Je to ale také doba, kdy se ženské tělo musí vyrovnávat s celou řadou nových situací. Ženy v tomto období procházejí zásadními změnami po fyzické i psychické stránce, na které doposud nebyly zvyklé.

Aby si těhotenství ženy mohly opravdu užít a lépe překonávaly obtíže s ním spojené, je potřeba věnovat mnohem více pozornosti svému tělu. Rychlejší únava, otékání nohou, bolesti hlavy a různé další případné potíže, které tuto životní etapu mohou provázet, se dají spolehlivě mírnit. Mezi dobře prověřené způsoby patří thajské masáže, které průběh těhotenství dokážou opravdu zpříjemnit a po nichž se těhotné ženy budou cítit skvěle.

Co se v ženské těle děje

S počátkem gravidity přechází tělo do zcela jiného režimu. Kromě jiného dochází ke změnám hmotnosti, mění se těžiště těla i funkce orgánů, v první polovině těhotenství klesá i krevní tlak. Srdce musí zásadně zvýšit svůj výkon, protože okysličenou krví nezásobuje jen tělo, ale i dělohu s placentou, která vyživuje plod. Často tyto fyziognomické změny doprovázejí pocity únavy, bolesti svalů, kloubů i hlavy. To vše může také vyvolávat únavu a stres budoucí maminky, která by však především měla být v pohodě a klidu.

Proč jít na thajskou masáž i v těhotenství

Zjednodušeně řečeno, pro odlehčení těla i duše. Thajské masáže jsou výjimečné v tom, že dokážou navodit fyzickou i psychickou pohodu ženy, která se přenáší i na budoucí miminko. Thajské masáže pro těhotné kromě utlumení nepříjemných symptomů těhotenství, jako jsou nelibé bolesti hlavy a bederní páteře či oteklé nohy, mají velmi pozitivní vliv na namáhanou pokožku břicha a díky speciálním přírodním olejům a originálním bylinným balíčkům pomáhají i jako prevence proti striím. Masáž se z důvodu rostoucího bříška maminky a s maximálním ohledem na její pohodu a komfort provádí na boku.

Kdy jít na masáž

Na masáž je vhodné jít až po ukončeném 3. měsíci těhotenství, dříve rozhodně ne. Thajské masáže pro těhotné jsou bezpečné pro matku i dítě, důležité je však myslet na několik věcí.

Než se rozhodnete

V prvé řadě je důležité znát dobře svůj zdravotní stav a nic nepodceňovat. Při určitých zdravotních problémech, jako jsou cukrovka, zánětlivé onemocnění nebo jiné závažné zdravotní potíže, je třeba se masážím vyhnout. Podstatné také je, kde takovou masáž navštívíte. Vyhledávejte jen místa, kde mají s těhotenskými masážemi zkušenosti a mají zručné a prověřené terapeutky. Jen správně provedené masáže vám přinesou úlevu od bolavých svalů, kloubů a zad a zmírní potíže s otékáním nohou. Pokud máte jakékoli pochybnosti nebo dotazy, konzultace s vaším gynekologem je správným rozhodnutím.

 

Thajské masáže a těhotenství:

vybírejte jen masáže určené pro těhotné,

vybírejte centra, kde mají zkušené a prověřené terapeutky,

masáže jsou vhodné od ukončeného 3. měsíce těhotenství až do porodu,

při zdravotních potížích a onemocněních nejsou masáže vhodné.

 

TIP: PRE-MAMA V SABAI

Relaxační masáž pro nastávající maminky od ukončeného 3. měsíce těhotenství pro úlevu namáhané pokožky břicha, prevenci proti striím a utlumení i nepříjemných bolestí hlavy a bederní páteře. Nejčastěji používaný a doporučený je kokosový panenský olej, vybírat ale lze i z dalších cca 10 vůní přírodního oleje.

Těhotenské masáže v SABAI mají dlouhou tradici a provádějí je speciálně vyškolené terapeutky. Těhotenskou masáž lze také věnovat jako dárek – stačí zakoupit dárkový poukaz.

 

Posilujeme imunitu skrze reflexní body

Reflexní terapie je více než tisíc let stará asijská masáž, která se považuje za jednu z n...

Aby záda nebolela

Bolesti zad trápí podle posledních odhadů až třetinu naší populace. To znamená, že i v naš...